مرکز رشد واحدهای فناور دزفول

Dezful's Incubator Units

چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

چهاردهمین جشنواره ملی فن­‌آفرینی شیخ ­بهایی، دی ماه سال ۹۷ توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار خواهد شد.

هدف از این جشنواره ملی ترویج و توسعه فن‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن‌آفرینان به عنوان موتور حرکت و توسعه اقتصاد دانش­‌بنیان و ایجاد فضای تعامل در میان فعالان عرصه‌­های مختلف فن­‌آفرینی است.

زمان برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی و چهارمین المپیاد ملی طرح کسب­ و­ کار دانشجویی ازاردیبهشت ‌ماه ۹۷ به دی ماه همان سال انتقال یافته است که دلیل آن برگزاری کنفرانس IASP ۲۰۱۸ توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و هماهنگی حداکثری جشنواره شیخ‌بهایی با سیاست­‌ها و برنامه­‌های منطقه ویژه علم ­و ­فناوری اصفهان است.

ثبت نام در بخش‌های مسابقه‌ای جشنواره از هم‌­اکنون آغاز شده است. در بخش مسابقه‌­ای طراحان کسب‌­وکار تلاش می‌شود ایده‌های نو مبتنی بر فناوری را در قالب یک مدل کسب‌وکار پویا که قابلیت تجاری‌سازی آن را به اثبات می­‌رساند پذیرش کند و مورد داوری قرار دهد.

این بخش شامل دو طرح کسب­ وکار آزاد و المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی است.

الف ـ طرح کسب‌وکار آزاد: متقاضیان این بخش می‌توانند شخصیت‌های حقیقی یا حقوقی باشند که امکان‌سنجی ایده نوآورانه مبتنی بر فناوری خود را در قالب یک طرح کسب‌وکار ارایه دهند.

ب ـ المپیاد ملی طرح کسب‌وکار دانشجویی: این بخش از جشنواره که از دوره یازدهم به منظور افزایش ضریب نفوذ محتوای طرح کسب‌وکار در سطح کشور به­ ویژه در بین دانشجویان و با همکاری و مدیریت پارک‌های علم و فناوری استان‌ها و حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه‌های سطح کشور برگزار می‌شود. متقاضیان این بخش فقط دانشجویان علاقه‌مندی است که امکان‌سنجی ایده نوآورانه مبتنی بر فناوری خود را در قالب یک مدل کسب‌وکار پویا ارایه دهند. 

در بخش مسابقه فن‌آفرینان جشنواره نیز شرکت‌کنندگان در ۴ دسته شامل واحدهای نوپا، واحدهای رشدیافته، فن‌آفرینی در حوزه تاثیرات اجتماعی و تداوم فن‌آفرینی، ارزیابی می‌شوند.

مخاطب این بخش از جشنواره، واحدهای فن‌آفرین هستند که حائز سه شرط اصلی باشند: نوآوری و فناوری در تولید محصول، تولید محصول و انجام تجاری‌سازی (عرصه محصول به بازار و تولید ثروت) و حداقل ۵۱ درصد سهام متعلق به بخش خصوصی باشد (حداقل ۵۱ درصد از سهام واحد باید غیردولتی و غیرعمومی باشد).

متقاضیان  جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می­‌توانند به سایت جشنواره مراجعه کنند، در این راستا شرکت‌کنندگان پس از ثبت نام اولیه، کاربرگ دریافت کنند و  پس از آن باید ثبت­ نام نهایی را طبق مراحلی که در راهنما آورده شده است، انجام دهند.

وبسایت: www.shtf.ir

ثبت نام: http://reg14.shtf.ir

تقویم جشنواره: جهت ورود به تقویم اینجا کلیک فرمایید.

پوستر جشنواره: