معرفی مرکز رشد واحدهای فناور دزفول

سازمان هاي نوپا كه با هدف توسعه فناوري آغاز به فعاليت مي نمايند عموماً مؤسساتي كوچك و در عين حال داراي نقش مؤثر در توليد فنـاوري و ايجاد كارآفريني هستند. فشار سنـگين هـزينه هاي راه اندازي كه با بنيه مالي آنان سازگاري ندارد از يكسو و عدم برخورداري از تجربه لازم براي رفع موانع اوليه از سوي ديگر به بار نشستن تلاش هاي آنان را در هاله‌ اي از ابهام و ترديد قرار مي دهد. اين واحدها كه بايد با ريسك بالا فعاليت خود را شروع كنند، دور نماي اطمينان بخشي براي دست يابي به موفقيت ندارند. ريسك بالا و عدم تضمين موفقيت تا آن حد جدي است كه بسياري از نيروهاي مستعد و داراي پتانسيل، از جمله بسياري از فارغ التحصيلان دانشگاهي نسبت به راه اندازي واحد خصوصي فناور رغبت نشان نمي دهند.

ايجاد مراكز رشد با هدف كاهش موانع و كاستن عوامل بازدارنده فعاليت هاي آغازين مؤسسات فناور نوپا مي باشد. اين مراكز با پشتيباني هاي لازم و ارائه خدمات اوليه ، نقش مؤثري در پا گرفتن و بالندگي و بالاخره افزايش ضريب موفقيت اين واحدها خواهند داشت.

مرکز رشد واحدهای فناور دزفول به منظور حمایت مادی، خدماتی و معنوی از ایده ­ها و فناوری­ های افراد، تیم­ های­ دانشجویی یا شرکت ­های صاحب ایده بدون هیچگونه محدودیت سنی و تحصیلات، در بهمن ماه ۱۳۹۱ توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول تاسیس گردیده است.
چرخه حمایت از ایده های نوین و دانشی تا مرحله تبدیل شدن آنها به محصولات یا خدمات فناورانه قابل تجاری سازی و عرضه به بازار، به عنوان رسالت اصلی مرکز رشد دزفول محسوب می ­شود. از این رو، مرکز رشد واحدهای فناور دزفول سازمانی است که جریان دانش و فناوری را در میان دانشگاه ها، موسسات تحقیق و توسعه، شرکت های خصوصی، مخترعین و مبتکرین شهرستان دزفول به حرکت انداخته و ارتباط آنها را با بازار از طریق ایده ­های نو و کاربردی تسهیل می­ نماید.