رویداد چالش کارآفرینی اجتماعی دزفول آغاز شد

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دزفول، فراخوان رویداد چالش کارآفرینی اجتماعی دزفول ویژه ایده‌های نوآور، مشاغل خانگی، شرکت‌های نوپا و متوسط روز شنبه در این شهرستان آغاز شد.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دزفول در آیین آغاز این رویداد در فرمانداری ویژه دزفول گفت: رویداد کارآفرینی اجتماعی با رویکرد رفع مشکلات و معضلات کارآفرینی در یک مجموعه برگزار می گردد، که این نوع رویداد برای نخستین بار در سطح شهرستان دزفول و با همکاری و همیاری تمام نهادهای ذیربط حوزه اشتغال برنامه ریزی شده است.

مهدی هودگر افزود: قرار است در این رویداد تمام افراد خواهان راه اندازی کسب و کار و حتی صاحبان مشاغل فعال با مدل استاندارد تجاری سازی و اقتصادی یک طرح آشنا شوند.

وی نحوه تعامل با بازار و مشتری، توسعه بازار و مدیریت منابع انسانی را از ارکان یک کسب و کار دانست و ادامه داد: معمولا فرد صاحب ایده همه این علوم را ندار‌د و هیچ نهادی هم متولی ارائه این آموزش‌ها بصورت جامع به فرد متقاضی نیست.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دزفول بیان کرد: بیشتر کسب و کارها چالش‌هایی با بانک، مشتری، بازار، تامین کننده اقلام و سایر موارد دارند چراکه از دانش کافی برای تجمیع این موارد برخوردار نیستند و به همین خاطر در فرآیند تولید ارزش افزوده در کسب و کار خویش دچار چالش می گردند.

وی افزود: قرار است یک پکیج آموزشی با استفاده از ظرفیت مراکز رشد و شتابدهنده های شهرستان در راستای توانمندسازی مشاغل در حوزه بازار و تجاری سازی ایجاد شود تا بتوانیم تحولی مفید در راستای اشتغال پایدار در شهرستان ایجاد کنیم.

هودگر هدایت کسب و کارها را از جمله تسهیلات رویداد کارآفرینی اجتماعی عنوان و بیان کرد: مشاوره‌های اولیه این رویداد رایگان هستند و برندگان جشنواره با تخفیف‌های ویژه می‌توانند این پکیج‌ها را دریافت کنند.

وی افزود: دریافت این خدمات هزینه زیادی برای کسب و کارها دارد که با این فرآیند با قیمت مناسب و یارانه درنظر گرفته شده ارائه خواهد ‌شد.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دزفول با اشاره به تقسیم ایده‌ها به دو دسته خانگی و صنعتی گفت: هر یک از این دسته‌ها به سه رده ایده‌های خام، شرکتهای نوپا و شرکت‌های بالغ و نیازمند حمایت در توسعه بازار تقسیم می‌شوند.

وی با بیان اینکه هر کدام از این دسته بندی‌ها پکیج مخصوص به خود را دریافت می‌کنند، افزود: دبیرخانه رویداد مرکز رشد شهرستان دزفول پشت حسینیه ثارالله قرار دارد و صاحبان ایده و سرمایه گذاران می‌توانند به صورت حضوری و یا با مراجعه به سایت www.dezful-khstp.ir بصورت آنلاین در این رویداد برای ثبت نام در رویداد مراجعه نمایند.

وی بیان کرد: فراخوان رویداد چالش کارآفرینی اجتماعی از امروز آغاز شده و در ده سوم تیرماه سال ۱۴۰۱ اختتامه این رویداد برگزار و از برگزیدگان تجلیل به عمل خواهد آمد.