پنج رویداد ایده‌شو در واحد دزفول برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول، پنج رویداد ایده‌شو با ارائه ۸۰ ایده توسط ایده‌پردازان در محل سالن اجتماعات شیخ انصاری واحد دزفول برگزار و نفرات برتر معرفی شدند.

مهدی هودگر مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: ایده شو رویدادی است که به افراد فرصت می‌دهد تا با بیان ایده خود از لحاظ عامه‌پسند بودن برای حضار و قانع‌کننده بودن برای داوران فنی و فعالان اقتصادی جهت راه‌اندازی یک کسب‌وکار سنجش و ارزیابی شود و در کنار دوستان خود با ایده‌های نو دیگران آشنا و شبکه‌ای از دوستان و متخصصان برای ارتباطات آتی خود ایجاد شود.

هودگر بارزترین فاکتورهای شناسایی تفکر خلاق را نوآوری و کاربردی بودن آن دانست و افزود: در واقع ایده شوها فرصتی است که علم و ایده و خلاقیت ارائه شود و افراد در هر جایگاه، مقام و سنی که هستند از طرح‌ها و ایده‌هایشان بگویند و آن را پروبال دهند.

وی گفت: برای ایده اول تا سوم برگزیده این رویدادها، جایزه نقدی در نظر گرفته شده است و ایده‌های نخبگان، مبتکران و ایده پردازان در این برنامه در محک سنجش و ارزیابی قرارگرفته و حمایت می‌شوند.

علی حیدری مقدم معاون علمی و دبیر ستاد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول نیز گفت: پنج رویداد ایده آرا در محورهای زیست‌فناوری در کشاورزی، نوآوری در علوم انسانی، مواد و انرژی، طراحی بازی‌ها و اپلیکیشن های موبایلی، فن‌آوری‌های نوین در حوزه پزشکی و سلامت و با رقابت ۸۰ نفر ایده پرداز همراه بود که بعد از داوری ایده‌های برگزیده معرفی شدند.

حیدری مقدم افزود: برگزیدگان این رویداد بعد از موفقیت در این مرحله جهت شرکت در مرحله کشوری که اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در تهران برگزار خواهد شد معرفی و در صورت موفقیت، ایده‌های آنان از طرف دانشگاه آزاد اسلامی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.