صنایع تیشو سازی و کاغذسازی

از شروع فعالیت صنایع سلولزی در ایران تمام مواد اولیه شیمیایی مصرفی مثل رهاساز، مواد افزایش دهنده مقاومت تر و خشک و … وارداتی بوده است و عدم دسترسی به دانش فنی برای تولید این محصولات باعث شده که کارخانه های تولیدی کاغذ و تیشو، همواره وابسته به شرکت های خارج از کشور بوده که علاوه بر ارزبری به دلیل تحریم ها، تهیه آنها با مشکل مواجه شده است. لذا با استفاده از مواد اولیه داخلی و یا بعضا وارداتی، با به حداقل رساندن هزینه تولید، فرمولاسیونی ارائه شده است تا بدون اختلال در فرآیند تولید و با کاهش خوردگی تیغه جداکننده، تیشو تولیدی به راحتی از سطح یانکی جدا شده و محصول باکیفیتی بدست آید. این محصول در حال حاضر، جایگزین نمونه های خارجی شده است.
در فرآیند تولید محصولات سلولزی مانند دستمال کاغذی، لایه بسیار نازک از خمیر کاغذ بر روی درام چرخان دمای بالا (یانکی) قرار گرفته و به واسطه دمای بالا، در کمتر از 0.3 ثانیه با کرپ مناسب باید از روی درام جدا گردد. نقش افزودنی ها (رهاساز، اصلاح کننده و …) ایجاد یک لایه بسیار نازک بین خمیرکاغذ و سطح یانکی بوده که در این فرآیند با انجام واکنشهای متوالی بسیار سریع نقش های چسبیدن، اصلاح سطح و رهاسازی را در زمان مذکور انجام می دهند. این واکنش ها براساس تشکیل و شکستن سریع پیوند بین مواد شیمیایی و گروههای هیدروکسیل خمیرکاغذ انجام می گردد.
این کالا با استفاده از مواد اولیه داخلی و یا وارداتی، با به حداقل رساندن هزینه تولید، با فرمولاسیونی ارایه شده که بتواند منطبق و جایگزین ماده رلیز وارداتی گردد.

مشتریان ما:

  • شرکت حریر خوزستان
  • شرکت ماریناسان
  • شرکت لطیف
  • شرکت نرمه
  • شرکت لیافرآور