بازدید از شرکت آوان صنعت شمس تولید کننده ادوات کشاورزی

سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور دزفول از شرکت آوان صنعت شمس تولید کننده دستگاه برداشت هویج بازدید نمود.

عبدالرحیم محمدپور به همراه کارشناس مرکز رشد مهندس مهرجو در بازدید ، از شرکت آوان صنعت شمس که در روز 16 مردادماه صورت گرفت، ضمن بررسی مشکلات و چالش های موجود جهت تولید محصول، نیاز شرکت به تسهیلات جهت خرید تجهیزات اولیه و فضای کارگاهی مناسب را یکی از دغدغه های اساسی این شرکت جهت تولید محصول فناورانه شرکت عنوان نمود و بنا شد تا با کمک های پارک علم و فناوری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول و مرکز رشد شهرستان دزفول و هر بخشی سرمایه گذاری بود ، مشکلات اساسی شرکت برطرف گردد.
مهندس مجتبی صفری مدیرعامل شرکت آوان صنعت شمس در خصوص کارایی و معرفی محصول اینگونه بیان نمود:
دستگاه برداشت هویج دستگاهی کششی بوده که قادر است محصول هویج را به صورت مکانیزه و با استعداد سه نفر نیروی انسانی برداشت نماید.
در هنگام برداشت، با حرکت تراکتور در مزرعه دستگاه برداشت به واسطه اتصال به تراکتور، شروع به حرکت می نماید، دریل های هیدرولیکی وظیفه جداکردن هویج از زمین را برعهده دارند و نوار نقاله نیز هویج را بالابرده گِل را از هویج جدا کرده و سبزه هویج را نیز برش می زند و هویج را روی نوارنقاله ای دیگر بنام نوار نقاله نظافت منتقل می کند.
نوار نقاله نظافت، هویج را پس از جداسازی هویج های سالم از غیرسالم توسط دو نفر نیروی انسانی که در طرفیاً این نوار ایستاده یا نشسته اند به درون مخزن سرازیر می کند.
و در انتها هویج های جمع شده در مخزن توسط نوار نقاله از مخزن خارج شده و برحسب مورد بسته بندی شده و یا به صورت غیربسته بندی (فله) بارگیری می شوند.
و اینکه تیم تخصصی ایشان در حال آماده سازی دستگاه برداشت حبویات می باشد که واقعا یکی از نیازی های ضروری کشاورزی است .
در انتها مدیر مرکز جهت توسعه کار و تسریع تولیدات فناورانه شرکت ها قرار شد مساعدت های لازم جهت جذب سرمایه گذار را انتجام دهند.