بازدید از شرکت فناور آکو اندیشان ویرا تولیدکننده مبلمان شهری هوشمند

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد دزفول، آقای دکتر عبدالرحیم محمدپور سرپرست مرکز رشد به همراه مهندس مهرجو کارشناس مرکز از شرکت فناور آکو اندیشان ویرا تولیدکننده مبلمان شهری هوشمند بازدید بعمل آورد.

در این بازدید مهندس مجتبی ظریفی مقدم مدیرعامل شرکت آکو اندیشان ویرا در خصوص محصول فناورنه خود عنوان نمود: مبلمان هوشمند شهری در مرحله آزمایشی قرار دارد و به زودی با حمایت های مرکز رشد به مرحله تجاری سازی خواهد رسید.

همچنین ایشان در این طرح با اشاره به انواع مختلف مبلمان های هوشمند شهری با تفاوت در جنس بدنه و وجود قابلیت های متفاوت (پنل خورشیدی، تبلیغات محیطی و …) بسته به نوع محیط امکان نصب در سطح شهر، فروشگاه ها و پارک ها را فراهم خواهد نمود.

در انتها مهندس ظریفی مقدم اضافه نمود در تولید مبلمان هوشمند شهری با قابلیت پنل‌های خورشیدی که اغلب بر سقف آن‌ها قرار می‌گیرد، می‌تواند به تولید نیروی خورشیدی کمک کند و مصرف انرژی شهری را نیز به حداقل برساند. عابران پیاده یا کاربران فضاهای سبز می‌توانند از انرژی تولید شده به وسیله این نیمکت‌ها برای شارژ وسیله‌های کوچک خود مانند لپ تاپ یا گوشی‌های تلفن همراه بهره گیرند یا به اینترنت پرسرعت مجهز اتصال یافته که در واقع با امکاناتی که با توجه به بسته به نیاز شرایط حاکم اعم از فضای تفریحی، شهری، آموزشی و … نیاز کاربران فضاهای عمومی را نیز از این حیث برطرف نماید.