نشست صمیمی با سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد واحدهای فناور دزفول، صبح روز شنبه 4 شهریورماه سومین جلسه صبحانه کاری با موضوع نشست صمیمی سرپرست مرکز رشدواحدهای فناور دزفول با سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول و با حضور مدیران شرکت های فناور برگزار گردید.

سرپرست محترم مرکز رشد جناب آقای دکتر محمدپور ضمن خوش آمدگویی به جناب آقای مهندس غلامی سرپرست محترم اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول به عنوان میهمان جلسه روز کارمند را به تمامی کارمندان کشور به ویژه کارشناسان مراکز رشد تبریک عرض نمود.

در ابتدای این جلسه سرپرست مرکز رشد ضمن بیان توضیحاتی درخصوص ظرفیت های اشتغالزایی و وجود منابع طبیعی بسیار، شهرستان دزفول را یکی از قطب های قوی در زمینه اشتغالزایی توصیف نمود.

همچنین دکتر محمدپور ترویج فرهنگ کارآفرینی در سطح شهرستان و تعریف حمایت از شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ توسط ارگان های دولتی و خصوصی را از برنامه های مرکز رشد نامید.

در ادامه مهندس غلامی اصلی ترین شرط موفقیت در کسب و کارهای کوچک را جذب سرمایه گذار عنوان کرد و دریافت تسهیلات از اداره صمت را منوط به داشتن فضای استقرار مناسب عنوان نمود. در این خصوص ایشان شرکت ها را به استفاده از فضاهای موجود در دانشگاه ها و ارگان های دولتی و خصوصی شهرستان دزفول تشویق نمود.

سرپرست صمت به شرکت های نوپای مرکز رشد نیز پیشنهاد داد تا با شرکت های غیرفعال سطح شهرستان که بنا به دلایلی غیرفعال شده اند، مذاکره تا در صورت امکان بتوان از فضاهای بلااستفاده جهت تولیدات خود استفاده نمایند.

مهندس غلامی با توجه به مشکلات و هزینه های بالای خرید زمین، پیشنهاد داد برای تولید محصول و جذب سرمایه گذار، شرکت های کوچک می توانند به صورت گروهی تعاونی تشکیل بدهند.

در ادامه شرکت ها مستقر سوالات خود را در خصوص نحوه دریافت و صدور انواع مجوزات از اداره صمت بیان نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمودند.

در انتها دکتر محمدپور از برنامه های آموزشی شامل برگزاری دوره های آموزشی امور مالیاتی، بیمه و مکاتبات اداری و … خبر داد .